⭐Στις 15/4/2024, στην ιστοσελίδα του makeawish.gr αναρτήθηκαν οι δημιουργίες των σχολείων που συμμετείχαν στον Makeawish διαγωνισμό. Μεταξύ αυτών και η δική μας συμμετοχή στην κατηγορία
 " Σχεδίασε το αστέρι σου", με την ευφάνταστη δημιουργία της Αγγελικής Πεντέλα, μαθήτριας της Γ' Λυκείου και την πολύτιμη βοήθεια του συμμαθητή της, Αριστοτέλη Αθανασιάδη.
????Η Αγγελική αξιοποίησε τα αστεράκια που είχαμε αγοράσει για να ενισχύσουμε το έργο του οργανισμού και με αυτά δημιούργησε την υδρόγειο σφαίρα,  πλαισιωμένη με τη φράση " Κάνε μια ευχή" γραμμένη σε 200 γλώσσες!
❤️????Το μήνυμα της προσφοράς πράγματι οφείλουμε ν' απευθύνεται στα παιδιά όλου του κόσμου!

Είμαστε περήφανοι που οι μαθητές και οι μαθήτριες μας αντιλαμβάνονται και υιοθετούν την αξία του εθελοντισμού και της προσφοράς και το απέδειξαν περίτρανα τόσο με την αγορά δεκάδων αστεριών όσο και με τη δημιουργικότητά τους!

makawish
Στον ακόλουθο σύνδεσμο μπορείτε να δείτε όλες τις συμμετοχές: